smile BungyComedy

  För dig som vill pröva på standup comedy.   HEM      HALL OF FAME

 
 
Alla som vågat

Det här är de personer som har betvingat skräcken att gå upp på en stand up comedy-scen för första gången i sitt liv genom BungyComedy. Deras namn är för alltid inristade i denna exklusiva skara för de modiga. Namnen i fet stil är säsongsvinnarna som fått en inteckning i guldfågeln "Janne".

  1. K Meral, Uppsala
  2. M Grimhusen, Stockholm/Södermalm
  3. O Solberger, Stockholm/Bromma
  4. L Gölles, Stockholm
  5. F Lord, Stockholm/Västertorp
  6. Y Leandersson, Stockholm/Bromma
  7. J Stigsdotter Axberg, Stockholm/Bromma
  8. C Linnell, Stockholm/Kungsholmen
  9. O Söderholm, Solna
  10. Petra Mede, Stockholm/Bromma
  11. M Oyanadel, Södertälje
  12. D Druid, Stockholm/Kista
  13. M Borgs, Nacka
  14. A Dahlin, Stockholm/Sköndal
  15. A Ullstrand, Stockholm/Vasastan
  16. J Kurdman, Huddinge
  17. K Appelquist, västerort
  18. A Granath, Stockholm/Södermalm
  19. C Sjöström
  20. M Blomqvist, Stockholm/Enskede
  21. R Stadener, Stockholm
  22. F Brunes, Stockholm
  23. "Malla" Olsson, Stockholm/Vasastan
  24. P Löfgren, Sundbyberg
  25. M Svärd, Stockholm/Södermalm
  26. P Elgh, Göteborg
  27. P Wilén, Enköping
  28. M Svensson, Stockholm/Södermalm
  29. G Jägberg, Vallentuna
  30. B Gustafsson, Göteborg
  31. N Sderqvist, Stockholm//stermalm
  32. M Almström, Stockholm/Söder, Finspång
  33. P Furustig, Melbourne
  34. D Somos, Stockholm/Liljeholmen
  35. A Avci, Stockholm/Kista
  36. H Gustafson, Stockholm/Bromma, Värmland
  37. B Linder, Linköping
  38. Ö Tüyüz, Tyresö
  39. R Leijel, Täby
  40. T Hedlund
  41. Yvonne Johnsson, Hägersten/Kalmar
  42. M Johansson, Malmö
  43. H Brodda, Stockholm/Södermalm
  44. H Persson, Örnsköldsvik
  45. G Paues, Stockholm
  46. Alex Backlund, Stockholm/Södermalm
  47. J M Sjöberg, Osby/Göteborg
  48. F Fashandi, Stockholm/Kista
  49. L Berg
  50. H Mattisson, Sandby
  51. D Hydén, Motala
  52. S Mirza, Alby
  53. H Brandth, Haninge
  54. J Helgesson, Malmö
  55. F Bohm, Bandhagen
  56. K Andersson, Stockholm/Östermalm
  57. D A Khaoua, Göteborg/Hisingen
  58. B Häger, Stockholm/Birkastan
  59. S Andersen, Stockholm/Jakobsberg
  60. D Rosenquist, Huddinge
  61. S Brundin, Jakobsberg
  62. T Becca,
  63. D Persson, Uppsala
  64. H Hafström, Stockholm/Södermalm
  65. M Olsson, Växjö
  66. A Steffen, Nacka
  67. C Strokirch, Midsommarkransen
  68. G Ingvarsson, Solna
  69. J Hultcrantz, Danderyd
  70. H Carstensen, Gävle
  71. K-P Beiersdorf, Stockholm/Södermalm
  72. N Andersson, Stockholm/Bagarmossen
  73. L Edlund, Stockholm/Hammarbyhöjden
  74. S Larsson, Lidköping
  75. I Jansson, Falun
  76. H Thomasson, Stockholm/Kungsholmen
  77. M Gustavsson, Göteborg
  78. Soran Ismail, Knivsta
  79. J Christensen, Bromma
  80. S Lodin, Stockholm/Vasastan
  81. T Stålsäter, Linköping
  82. P Lundholm, Kungsängen
  83. AK Kinch, Täby
  84. P Laanela, Alby
  85. L Edlund, Södermalm
  86. S Magnusson, Malmö
  87. S Mulondo, Farsta
  88. R Gustafsson, Umeå
  89. H Fagerberg, Stockholm/Hägersten
  90. T Högblom, Malmö
  91. P Hammargren, Stockholm/Västertorp
  92. S Olsson, Sundsvall
  93. M Thorell, Hägersten
  94. P Johansson, Uppsala
  95. Tulle, Stockholm/Södermalm
  96. L-J Åge, Gävle
  97. K Nyholm, Kisa
  98. N Folkegård, Gävle
  99. A-S Widlund, Karlstad
  100. P Gustin, Stockholm/Örnsberg
  101. R Kypta, Järfälla
  102. J Fohlin, Stockholm/Farsta
  103. M Jeppson, Burträsk/Umeå
  104. M Weiderstål, Huddinge
  105. V Kotev, Lund
  106. L Lundin, Sala
  107. Erik Börén, Malmö
  108. C Wrang, Helsingborg
  109. W Hörberg, Stockholm
  110. C Leo, Tumba
  111. S Kihlström, Stockholm
  112. B Damian, Nacka
  113. M Heilinger-Shalan, Säffle
  114. J Thörn, Stockholm
  115. Branne, Kista
  116. P del Valle, Hägersten
  117. E Saghamre, Göteborg
  118. D Carmel, Stockholm
  119. Aron Flam, Stockholm/Södermalm
  120. P Caldarulo, Halmstad
  121. J Unge, Stockholm/Södermalm
  122. J Öhlund, Piteå
  123. A Breuer, Järfälla
  124. R Larsson, Göteborg
  125. J Bengtsson, Väsby
  126. A Swane, Malmö
  127. P Lindkvist, Täby
  128. J Åhlund, Stockholm
  129. E Forss, Stockholm/Gärdet
  130. K Hindhammar, Stockholm/Kungsholmen
  131. N Johansson, Stockholm
  132. R Sørlie, Stockholm/Nacka/Norge
  133. I Blom, Stockholm/Södermalm
  134. M Afram, Södertälje
  135. A Forsell, Lidingö
  136. M Wikholm, Kungsör
  137. N Perslow, Malmö
  138. J Eagan, Malmö/Toronto
  139. J Tolero, Stockholm
  140. A Lindhe, Göteborg
  141. M Carlsson, Lund
  142. S Johansson, Göteborg
  143. M Walström, Västerås
  144. M Lindgren, Stockholm
  145. C Forsling, Stockholm
  146. F Dahlberg, Stockholm
  147. P-J Kamienski, Uppsala
  148. E Rosell, Bromma
  149. N Johansson, Stockholm
  150. A Fagerberg, Stockholm
  151. I Wall, Gävle
  152. Å Nolemo, Stockholm
  153. M Lundgren, Gävle
  154. J Bengtsson, Södertälje
  155. C Thulin, Stockholm
  156. H Danmo, Stockholm
  157. J Ranner, Stockholm
  158. N Suescun, Stockholm
  159. Alireza Shokouhi
  160. J Karlén, Kisa
  161. S Ahlgren, Gävle
  162. A Puka, Landskrona
  163. V Bartholdson, Örebro
  164. N Taylor, Bromma
  165. K Fagerlund, Stockholm
  166. M Stenberg, Göteborg
  167. M Helin, Stockholm
  168. E Olofsson, Gotland
  169. J Engström, Enskededalen
  170. K Solman, Eskilstuna
  171. P Strömberg, Linköping
  172. M Skog, Bromma
  173. E Wirebro, Motala
  174. S Karlsson, Stockholm
  175. S Friberg, Sundbyberg
  176. E Korolczuk, Stockholm
  177. B Solman, Eskilstuna
  178. E Broberg, Varberg
  179. S Andersson, Hökarängen
  180. J Granberg, Bromma
  181. M Eriksson, Stockholm
  182. R Saffari, Stockholm
  183. G Tapia, Stockholm
  184. M Karlsson, Stockholm
  185. V Bodelius, Motala
  186. M Jakobsson, Stockholm
  187. I Andersson, Stavsnäs
  188. J Sundlo, Åre
  189. E Backman, Vadstena
  190. J Salazar Repta, Enskede
  191. M Lindgren, Uppsala
  192. Elina Du Rietz, Stockholm
  193. M Rydman, Stockholm
  194. J Nilsson, Stockholm
  195. K Wahlberg, Sthlm/Aspudden
  196. D Sjulander, Uppsala
  197. S Wikström, Sundsvall
  198. L Åslund, Sundsvall
  199. D Lundqvist, Sthlm/Bro
  200. E Wessleus, Sthlm
  201. R Gustafsson, Umeå
  202. P Bristav, Skara
  203. Henrik Blomkvist, Stockholm
  204. C Gull, Karlstad
  205. J Adner, Stockholm
  206. M Anderson, Kuggeboda
  207. J Grundén, Uddevalla
  208. J McKie, Knivsta
  209. J Gustafsson, Skogås
  210. N Blomérus, Örebro
  211. K Suhonen, Helsingfors, Finland
  212. J Blomérus, Örebro
  213. A Alvarsson, Kalmar
  214. C Blomquist, Stockholm
  215. E Mok, Göteborg
  216. S Soukup, Stockholm
  217. T Persson, Stockholm
  218. H Johansson, Stockholm
  219. K Adelsköld, Stockholm
  220. M Nyberg, Göteborg
  221. P Quarnström, Uppsala
  222. M Almqvist, Stockholm
  223. J Löfstedt, Vaggeryd
  224. P Eriksson, Karlstad
  225. S Sjöström, Uppsala
  226. N Fors, Falun
  227. M Hommerberg, Växjö
  228. A Abrahamsson, Göteborg
  229. D Ingnäs, Stockholm
  230. M Appeltofft, Stockholm
  231. D Björk, Stockholm
  232. M Almén, Stockholm
  233. E Östlind, Stockholm
  234. T Jacobson, Stockholm
  235. Puma Höglin, Eskilstuna
  236. A Boström, Sundsvall
  237. A Silvasti, Järna
  238. A Damar, Örebro
  239. J Schmidt, Bromma
  240. S Skoglund, Jakobsberg
  241. Messiah Hallberg, Stockholm
  242. K Swensson,Traneberg
  243. J Linusson, Lidköping
  244. A Söderlind, Timrå
  245. C Eklöv, Sthlm
  246. M Hedenborg, Stockholm
  247. P Bergman, Stockholm
  248. P Fredriksson, Helsingborg
  249. E Hultkvist, Stockholm
  250. A Andersson, Göteborg
  251. F Nouri, Vällingby
  252. J Jeanneret, Stockholm
  253. H Källman, Vingåker
  254. O Henriksson, Johanneshov
  255. O Törner, Sundbyberg
  256. J Elmquist Nyström, Falun
  257. J Svensson, Braås
  258. F Ström, Danderyd
  259. M Heldevik, Stockholm
  260. H Dahlgren, Sollentuna
  261. M Sterner Rydkvist, Gävle
  262. L Riggebo, Enskede
  263. P Merecki
  264. K Zytomierska, Stockholm
  265. M Sanches, Stockholm
  266. J Crafoord, Stockholm
  267. T Lindqvist, Årsta
  268. K Dahlin, Stockholm
  269. P Nordström, Solna
  270. M Rosengren, Lund
  271. D Westlinder, Steningehöjden
  272. M Sjöstrand, Helsingborg
  273. V Sood, Solna
  274. M Olsson, Sollentuna
  275. D Croce, Uppsala
  276. H Harder, Uppsala
  277. T Rosell, Södertälje
  278. T Ahlbeck, Kista
  279. D Borg, Sthlm
  280. J Lindgren, Linköping/Säter
  281. T Fotas, Tumba
  282. Y Karlsson, Nacka
  283. J Bäärnhielm, Haninge
  284. Z Juvéus, Vällingby
  285. L Zezeran, Stockholm
  286. J Berggren, Stockholm
  287. B Åkers, Uppsala
  288. I Samuelsson, Uppsala
  289. P Haglund, Bromma
  290. N Agnesmed, Solna
  291. K Stålbrand, Södertälje
  292. M Nilsson, Gnarp
  293. M Hallberg, Stockholm
  294. C Persson, Stockholm
  295. E Jernberg, Norrtälje
  296. J Croon, Norrtälje
  297. L Silveti, Älta
  298. C Johansson, Stockholm
  299. O Lisinski, Stockholm
  300. P Lisinski, Stockholm
  301. D Rasti, Södermalm
  302. V Aronsson, Stockholm
  303. M Johansson, Linköping
  304. Thomas Brindt, Uppsala
  305. G Lunell, Danderyd
  306. A Florén, Stockholm
  307. E Engdahl, Umeå
  308. L Eriksson, Järfälla
  309. A Kretz, Stockholm
  310. J Magnusson, Karlstad
  311. A Jacobsson, Stöde
  312. R Nouri, Hässelby
  313. J Estemar, Stockholm
  314. E Keding, Enskede
  315. T Erhed, Göteborg
  316. J King, Stockholm
  317. Srosht Rasoul, Uppsala
  318. M Hammarsten, Ekerö
  319. T Norstedt, Sthlm
  320. M Söderberg, Vagnhärad
  321. N Högberg, Kumla
  322. F Berggren, Danderyd
  323. T Fahlén, Bromma
  324. Victor Linnér, Stockholm
  325. T Norstedt, Haninge
  326. D Larsson, Täby
  327. J Hilding, Södertälje
  328. J Andersson, Göteborg
  329. A Murath, Luleå
  330. V Sjunnesson, Stockholm
  331. R Repik, Rönninge
  332. P Wessleus, Stockholm
  333. A Bergström, Uppsala
  334. A Fägerskiöld, Stockholm
  335. J Mara, Stockholm
  336. D Nord, Stockholm
  337. K Ingeströmer, Stockholm
  338. O Strandberg, Stockholm
  339. S Ahlström, Södertälje
  340. J Strålin, Stockholm
  341. M Söderberg, Vagnhärad
  342. S Remgren; Örebro
  343. J Mattson, Ystad
  344. C Svärd, Vendelsö
  345. M Norström, Örebro
  346. L Liljerås, Hallsberg
  347. F Lagerkvist, Stockholm
  348. Lars Persson, Luleå
  349. A Siekas, Gävle
  350. F Fjällström, Stockholm
  351. H Falk, Stockholm
  352. Leone Milton, Stockholm
  353. KMT, Stockholm
  354. August Sundberg
  355. Anna Bergholtz
  356. R Güler, Uppsala
  357. Erik Markstedt, Uppsala
  358. Salar Fili, Trollhättan
  359. Jimmy Jonsson, Upplands-Väsby
  360. Niklas Björnberg, Göteborg
  361. Lisa Eriksson, Kalix
  362. Caroline Lagerheim, Stockholm
  363. Johan Lindberg, Stockholm
  364. Wille Sahlstedt, Uppsala
  365. Mattias Boström, Stockholm
  366. Ryan Bussell, Solna
  367. Jimmy Södermark, Umeå
  368. Hannes Aronsson, Södertälje
  369. Viktoria Hillerud, Segeltorp
  370. Tapio Leopold, Sthlm
  371. Hannah Tennenbaum, Stockholm
  372. Erik Tapper, Stockholm
  373. Niklas Wennström, Upplands Väsby
  374. Robert Kreitz, Sollentuna
  375. Niclas Svensson, Göteborg
  376. Peter Svenonius, Stockholm
  377. Alex Fatehnia, Sollentuna
  378. Kevin Hammarkind, Upplands Väsby
  379. André Gogola/Hermansson, Sollentuna
  380. Douglas Enhager, Göteborg
  381. Matti Boustedt, Stockholm
  382. Peter Kjellberg, Njurunda
  383. Fredric Andersson, Köpingsvik
  384. Pelle Lindvall, Jönköping
  385. Marcus Priftis, Gullmarsplan
  386. Kim Eriksson, Ljusdal
  387. Filip Andersson, Malmö
  388. Jonatan Kaye, Sthlm/New York
  389. Jonas Lundström, Ekerö
  390. Adam Danielsson, Uppsala
  391. Cecilia Lind, Flen
  392. Jesper Hall, Hägersten
  393. Markus Gransedt, Stockholm
  394. Stefan Hansson, Ulricehamn
  395. Nahom Mogos, Gnesta
  396. Emil Deilert, Nacka
  397. Lars-Johan Edström, Uppsala
  398. Albin Ahlsén, Stockholm
  399. Klas Jansson, Stockholm
  400. Mathias Rydstedt, Borgholm
  401. Christoffer Gerborn, Vargön
  402. Mia Gustavsson, Hova
  403. Robin Levander, Jönköping
  404. Martin Höjman, Stockholm
  405. Mats Björk, Karlskoga
  406. Peter Drake, Gävle
  407. Alexej Manvelov, Stockholm
  408. Ana Stanisic, Täby
  409. Christer Engqvist, Uppsala
  410. Therese Sandin, Hagsätra
  411. Henrik Larsson, Stockholm
  412. Viktor Waltersson, Bollnäs
  413. Janne Lindskog, Tyresö
  414. Jonte Tengwall, Gustavsberg
  415. Andreas Lundin, Stockholm
  416. Alexander Forsgren, Uppsala
  417. Jana Sabanova, Hägersten
  418. Eva Viding, Solna
  419. Candrah Grönlund, Stenhamra/Ekerö
  420. Isabelle Berglund, Stockholm
  421. Joacim Björkvall, Västerås
  422. Mia Gustavsson
  423. Mattias Larikka, Göteborg
  424. Erik Moberg, Åsele
  425. Michael Thunander, Stockholm
  426. Ana Stanisic, Täby
  427. Johanna Fridhem, Stockholm
  428. Lena Gode, Sundbyberg
  429. Eric Isaksson, Uppsala
  430. Jens Johansson, Huddinge
  431. Sean McNamara, Falun
  432. Pontus Holmberg, Stockholm
  433. Ulf Persson, Karlstad
  434. Max Scheuler, Stockholm
  435. Stefan Pettersson, Rönninge
  436. Andreas Diadora, Stockholm
  437. Andreas Anterot, Upplands Väsby
  438. Julia Lundin, Solna
  439. Lucas Grimstedt, Västerljung
  440. Linus Carle, Karlstad
  441. Tommy Hedström, Karlstad
  442. Kerstin Bergin, Västerås
  443. Jonni Salimi, Bromma
  444. Niklas Laninge, Sthlm/Gbg
  445. Jimmy Carlsson, Jönköping
  446. Anneli Lindgren, Åkersberga
  447. Sofia Gynge, Enskede
  448. Jonas Persson, Gustavsberg
  449. Katarina Alfredsson, Gbg
  450. Mia Josefsson, Malmö
  451. Christofer från Nacka,
  452. Peter Nitschke, Sthlm
  453. Yvonne Henriksson, Stora Trånghyltan
  454. Karin Reimer, Malmö
  455. Christina Nordhager, Sthlm
  456. Erik Nordahl, Vällingby
  457. Veronica Vestlund, Stockholm
  458. Simon Englund, Saltsjö-Boo
  459. Ros-Marie Baard, Växjö
  460. Johanna Milne, Stockholm
  461. Kevin Regner, Varberg
  462. Felicia Jackson, Hägersten
  463. Erika Dani, Huddinge
  464. Simon Gärdenfors, Sthlm
  465. Erik Sohlström, Kalmar
  466. Joachim Rogulla, Uppsala
  467. Gustav Samuelson, Östersund
  468. Petter Egnefors, Djursholm
  469. Mikael Brännström, Solna
  470. Erik Strand, Sthlm
  471. Peter Sundström, Stockholm
  472. Joel Roth, Motala
  473. Nils Granberg, Stockholm
  474. Mons Lorenzen, Västerås